Consus Enerji > Elektrik Ticareti
elektrik-ticareti

Üretimin ve Hizmetin Müşteriyle Buluşması: Elektrik Ticareti

Tenera Enerji, Consus Enerji’nin enerji üretim faaliyetleriyle entegre bir şekilde oluşturulan iş modeli kapsamında elektrik ticareti alanında faaliyet göstermektedir.

Müşterilerinin enerji tedariki kapsamındaki ihtiyaç ve beklentilerine avantajlı çözümler sunmayı hedefleyen Tenera Enerji, enerji piyasasına karma ve tamamlayıcı iş modeliyle yeni açılımlar getirmektedir.

Tenera Enerji Tic. A.Ş.

Tenera Enerji, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’ndan aldığı elektrik tedarik lisansı kapsamında faaliyetlerini sürdürmektedir. Güçlü mali altyapısı, enerji piyasası mevzuatına ve dinamiklerine hakim uzman kadrosuyla müşterilerine yenilenebilir kaynaklardan, uygun fiyatlı ve sürdürülebilir şartlarla enerji tedarik etmektedir. Elektrik ve ısı enerjilerine dayalı giderlerde önemli tasarruflar sağlayarak müşterilerinin karlılığının artmasına katkı sağlamaktadır. İlave olarak, işletmelerin karbon ayak izini sıfırlayarak doğa dostu bir işletmeye dönüştürmek amacıyla hizmet vermektedir.

Tenera Enerji, elektrik tedarikine ilave olarak, işletmelere enerji izleme sistemleri kurmakta, reaktif ve anormal tüketim takibi yaparak elektrik tüketimlerini optimize etmekte ve olası maliyet artışlarının önüne geçerek işletmelere katma değer yaratmaktadır. Diğer taraftan özel kestirimci bakım izleme sistemleri ile kurumsal müşterileri için kritik tüketim noktalarına ilişkin uyarı mekanizmaları oluşturarak ve arıza yaşanmadan müdahale edilmesini sağlayarak faaliyetlerdeki olası kesintilerin önüne geçmektedir. Bu hizmetlerle müşterilerinin üretim kayıplarını en aza indirmesine ve işletmelerin enerjiyi en verimli şekilde kullanmasına yardımcı olmaktadır.